Valmistuneet dokumenttielokuvat

Tuotannossa olevat dokumenttielokuvat »

Elokuvan nimi Ohjaus Tuotanto Ensi-ilta
Sodankylä ikuisesti: Ikuinen aika Peter von Bagh Nosferatu Oy 2010
Sodankylä ikuisesti: Valon draama Peter von Bagh Nosferatu Oy 2010
Soita äidille Marianne Mäkelä, Heli Pekkonen Zone2 Pictures Oy 2019
Sokurovin ääni Leena Kilpeläinen Illume Ltd. Oy 2014
Sota ja mielenrauha Ari Matikainen 11.03.2016
Soundbreaker Kimmo Koskela Koskela Art & Media House 22.03.2013
Spandex Sapiens Oskari Pastila Emerald Gate Industries Oy 17.06.2016
Speglingar Georg Grotenfelt Millennium Film Oy 2015
Stone Pastures Donagh Coleman Illume Ltd. Oy 2008
Sukupolvi Ilkka Ruuhijärvi, Ulla Turunen RT Documentaries Oy 2008
Suomalaisia sieniä & venäläisiä unelmia Ismo Tuormaa 2009
Suomea rakentamassa Pasi Riiali, Mikko Peltonen Media Center Kotka Oy 2010
Suomen epävirallinen Linja Arto Koskinen Jaakko Ilkka Productions 2011
Suomenlahden sisaret Imbi Paju 2009
Survival in Venice Andreas Pichler First Floor Productions 2011
Suuri ja mahtava Neuvostoliitto Jaakko Ilkka Virtanen Jaakko Ilkka Productions 2012
Suuri savotta Jani Salminen Art Slow Oy
Swing Game Pasi Riiali, Mikko Peltonen Mediatehdas Dakar Oy 2015
Sydämestä asti Outi Rousu Pystymetsä Oy 2014
Sylistä syliin Marika Väisänen Kinotar Oy 2008
Sähköinen sota Pekka Niskanen Illume Ltd. Oy 2011
Säilöttyjä unelmia Katja Gauriloff Oktober Oy 27.01.2012
Tabula Rasa Mika Koskinen Making Movies Oy 2008
Tabula Rasa Tuija Halttunen Elokuvaosuuskunta Elokas 2011
Tagikaks Kira Jääskeläinen Katharsis Films Oy 2011
Taikavoima Jean Bitar Bitar Films Oy 2009
Taistelu Turusta Jouko Aaltonen Illume Ltd. Oy 29.04.2011
Takaisin pintaan Juan Reina Monami Agency Oy 19.02.2016
Takaisin valoon Arto Halonen Art Films production AFP Oy 19.10.2018
Talvinen matka Visa Koiso-Kanttila Guerillafilms Ltd. 2007
Talvivaaran miehet Markku Heikkinen Zone2 Pictures Oy 20.02.2015
Tammisunnuntai 1918 Ilkka Vanne MRP Matila Röhr Productions 17.11.2017
Tampere Sinfonia Timo Kivinen 07.09.2018
Tarinoiden Suomi Jussi Oroza Inland Film Company Oy 11.08.2017
Tatska Kati Kanerva napafilms oy 2012
Tavarataivas Petri Luukkainen Unifilm Oy 01.02.2013
Tee se itse -elämä: Combat Rockin tarina Janne Tanskanen, Ville Asikainen 07.03.2019
Teknokratiapakolaiset Jussi Eerola Elokuvayhtiö Oy AAMU Ab 2009
Tenhottu meri Arthur Franck Franckforstén Oy
Terra Nullius Jani Ruscica Askel tuotannot 2011
Teräsvaari Janiv Oskár & Terhi Romo 27.11.2015
The Ambassador Mads Brügger Cine Works Oy 2011
The Distant Barking of Dogs Simon Lereng Wilmont Mouka Filmi Oy 2017
The Good Survivor Iris Olsson, Yves Niyongabo Nordic film pool 2011
The Name of the Game Paul J. Vogel, Jarno Elonen New Dawn Oy 23.11.2018
This is Me Jenni Kangasniemi, Aino Suni Tuffi Films Oy 2017
Tie Tamperelle 1918 Tapio Kalliomäki 06.04.2018
Tizzi, Miriam ja Allan Lasse Naukkarinen Ilokuva, Naukkarinen Co 2015
To Teach a Bird to Fly Minna Rainio, Mark Roberts
Toimittaja Ari Matikainen napafilms oy
Vieritä ylös